Říjen 2016

Pohostinství po 1.12.2016/2

5. října 2016 v 10:32 | Ondračka Luděk |  ekonomika
Stále dokola se mluví o pohostinství a DPH.
Bohužel nikdo stále neřeší jak to vlastně funguje. Princip jr přitom tak jednoduchý. Z každé koruny si stát vezme svůj díl v dané sazbě DPH. Takže když si firma přirazí 100%, dostane i stát svých 100% na DPH. Samozřejmě si firma odečte zaplacenou DPH u věcí, které spotřebuje. Například energie. Jenže, proti tomu se staví mzdy, takže čím víc zaměstnanců, tím víc výdeje bez možnosti odečtu DPH. Vypadá to složitě, takže je ideální přijmout první větu. Prostě z každé 100% přirážky si stát odnese 100% svého DPH. Jenže pohostinství nemůže pracovat s přirážkou 100%. To si mohou dovolit jen ti co zboží přímo přeprodávají (obchody). Pohostinství musí mít přirážku v ideálním stavu 300%, tedy nákup x 4. A tady je ten problém.
Nákup Plzně je na půllitru dnes na 25Kč. Dnes se prodává maximálně za 39Kč. Lehce si spočítáme, že u plátců DPH by tedy měla Plzeň stát 4x 25 = 100Kč. Z toho si 16Kč vezme stát, 20Kč je nákup, takže pro hospodu zůstane 64Kč. Pokud hospoda prodá 100piv, což je jeden sud, zůstane jí v tomto případě 6400Kč. Upozorňuji že málo hospod prodá 100piv deně, natož s takovou přirážkou. Jestli dnes stojí Plzeň již zmíněných maximálně 39Kč, je pro stát zhruba 4 Kč a pro hospodu 15Kč. Opět použiji stejný příklad a zbyde mně z jednoho sudu 100 x 15Kč = 1500. Odečtu zhruba pět piv na odtočení, zbyde mně 1400Kč. Tak to je pro jednoho číšníka při desetihodinové směně jeden denní plat. Je jasné, že v tomto případě vydělává jen stát. Jakmile naběhne systém EET, budou muset hlavně pivnice tudíž zdražit pivo až do výše, kdy zvládnou mimo jiné právě DPH a to může znamenat skoky až třeba o 10Kč. Ten výpočet je závislý na podmínkách každé jednotlivé provozovny. Z tohoto důvodu bude muset být dalším krokem po zavedení EET, snížení DPH v pohostinství. Bude to těžký boj, rozhodně v první fázi bude muset jít pivo prudce nahoru. Potvrzením mých slov je tabulka, která ukazuje DPH v zemích EU a porovnejte si, kolik v těchto zemích stojí při stejných nákladech jako u nás (což bohužel tak je) pivo. A pak samozřejmě ještě vidíme, jaké mají v těchto zemích příjmy. Co to všechno znamená? Pivaři asi přehodnotí svůj životní styl. Jak? No, to uvidíme...

Konzultace

3. října 2016 v 12:30 | Ondračka Luděk |  ekonomika
Máte zájem se o tématu pohostinství pobavit?
Provozujete restauraci a nevíte co s tím?
Pak napište na dontrebic@dontrebic.cz, Ondračka Luděk
Pokud to bude v mých silách, rád pomohu.

Pohostinství po 1.12.2016

3. října 2016 v 12:25 | Ondračka Luděk |  ekonomika
Napsat o tom jak to bude vypadat po 1.12.2016, je trochu věštění z křišťálové koule.
Dá se tudíž jen spekulovat a použít fakta.
Od 1.12.2016, začneme mít registrovány naše tržby přes systém EET. To znamená, že všichni budou muset být schopni vytvořit účtenku, kterou potvrdí FÚ a tím budou na FÚ vědět, jaký má daná firma obrat. Proč? Prostě proto, aby nebylo možné již nadále upravovat výši svého obratu. A proč se toto děje?
Jen díky tomu, je naše pohostinství nejlevnější na světě. Největší problém je u těch nejmenších a pak se úměrně přesunuje k těm větším.
Dobře, co to tedy znamená?
Provozovatelé si budou muset velmi přesně přepočítat své výstupní ceny tak, aby dokázali vydělávat. Jenže do dneška to většina moc nepotřebovala. Je to divné, bohužel je to tak.
Proto jsou u nás třeba meníčka za 69,-, půllitr piva jen vyjímečně přeskočí třicet korun. Dokonce plošně stojí zboží skoro všude stejně. To přece není normální. Není a doufám, že od 1.12.2016, tomu tak přestane být.
Do největších problémů se v první fází dostanou pivnice. Pomineme povídačky o případném snížení DPH. Jeho výše v podstatě nemá vliv na cenu pro zákazníka. Horší je nutnost přirážky provozovatelem. Až po té přiskočí jako další problém DPH, jak však říkám, jestli bude 21% nebo 15% nebo 10%, to je úplně jedno. Hlavní vliv bude mít to, že tyto provozovny, které do dneška nejsou plátci DPH (jak je to možné?) najednou plátci budou.
A proč? Stejně jako zmíněná meníčka tak i prodej piva v těchto provozovnách dnes s největší pravděpodobností prochází cenzurou provozovatelů, která již nebude možná.
To bude vlký problém.
Zjednoduším to. Jak tedy budou vypadat ceny?
S největší pravděpodobností začnou meníčka na 100Kč a půllitr piva bude muset poskočit o deset korun.
Je to šílené? Není. Pohostinství je finančně těžce v problémech a věřte tomu, že tento skok jej nezachrání. Toto jen bude první reakce, jak zajistit své podnikání v tentokrát doopravdy tržním prostředí.
(Pokračování příště)