Únor 2016

Kolik bude stát pivo 2

29. února 2016 v 7:55 | Ondračka Luděk |  ekonomika
Jak moc je vlastně ta cena důležitá.
Mám pocit, jako by pivo mělo být jednou ze zásadních surovin. Jenže ono není. A obzvlášť vůbec ne každý den. Někteří z nás mají pocit určité pýchy, že jsme v něčem nejlepší na světě. To že vypijeme nejvíce piva má doopravdy takový význam? Samozřejmě, že nemá. Daleko větší váhu bych dával úrovni hospod a restaurací. Nebo se mýlím?

Kolik bude stát pivo?

27. února 2016 v 7:36 | Ondračka Luděk |  ekonomika
Ekonomika je hrozná nuda. Bohužel její výsledky jsou jednoznačné. Jsme pivní národ (což mne osobně příliš netěší), tak to zkusíme s pivem.
Většina hospod dnes není plátce DPH, což je tak trochu záhada. Vzhledem k tomu, že naběhnou evidence tržeb, nebudeme to řešit. Dostaneme se k tomu jak ekonomika dnes vypadá a kam se bude muset pohnout.
Dáme si jako příklad dnes nejprodávanější pivo 11° Kozla. Nákupní cena je 15Kč. Naše fiktivní restaurace jej prodává za 25Kč. Jednoduchý matematik si řekne, 10Kč na pivu, co by více chtěli? Takže naše restaurace, nazveme ji třeba Alfa získá z jednoho sudu, tedy sto piv 1000Kč. Fajn. Jenže naše restaurace má na každé směně dva zaměstnance, tedy celkem čtyři a ti stojí na mzdách minimálně 1000Kč denně, což je 64 000Kč za měsíc. Tak na to stačí prodat 64 sudů. Nestačí. Restaurace je plátce DPH, takže z každého prodaného sudu musí poslat státu zhruba 200Kč. Takže přepočet, z prodaného sudu už máme jen 800Kč. Na uživení zaměstnanců potřebujeme prodat 64 000 / 800 = 80 sudů. To je 2,66 sudů denně. Tak to je pro pochopení, výkon hodný pivnic za socialismu, kdy pivo stálo 3,50Kč. Průměrný zákazník tehdy vypil asi 7 piv. Dnes si to jednak nemohou dovolit finančně a také z důvodů zaměstnání. Restaurace mají i jiné příjmy. Ano, mají. Zajímavějším příjmem je alkohol. Jenže. Alkoholu se prodá míň než piva. Z každého sudu musíme minimálně dvě piva vylít. To je další ztráta 30Kč na sudu, což je na 80 sudech vyhozeno 2 400Kč do kanálu. A pak máme přímé náklady. Topení, elektrika, voda, WC, hygiena, údržba zařízení...
Proč mám najednou pocit, že ty restaurace prostě nemohou ekonomicky existovat????
Oni taky moc ekonomicky neexistují. Stačí se podívat, v jakém stavu většina je.
Takže co musí udělat? Zdražení je věcí naprosto neodkladnou. Ale kolik?
Když to zjednoduším, tak mihimálně o DPH. To je 21% ?
Takže z 25Kč na minimálně 31Kč ???
Ano. To je pravděpodobnost nejbližší realitě. V podstatě se budou muset všechny piva zdražit minimálně o 6 Kč.

Školní jídelny

26. února 2016 v 7:30 | Ondračka Luděk
Školní jídelny = nekalá konkurence restaurací

Jak jinak charakterizovat další pokřivení trhu sponzorované státem. Naštěstí už odpadne jejich zvýhodnění na DPH. Restaurace 21%, jídelny 15%. Takže už na startu mají jídelny náskok 6%. A dotace? V podstatě úplně na vše. Elektřinou počínaje, mzdami konče. Jak je tedy možné, že naše děti trpí nekvalitními jídly? To je jednoduché. Podpora odpovídající socialismu, nenutí personál jídelen k výkonům odpovídajícím této době. A ještě si mohou přivydělat prodejem ven. Tak to se krásně podniká....

Nekuřácký zákon

17. února 2016 v 8:54 | Ondračka Luděk
Nejdříve statistika:
V ČR je 70% nekuřáků a 30% kuřáků.
Několik argumntů:
zaměstnanci jsou chráněni zákonem, zaměstnavatelé jsou zodpovědní za pracovní podmínky.

Součet důvodů proč nemá být nikde povoleno kouření, je tudíž jasný. O čem tedy poslanci stále diskutují. Neumím si to jinak vysvětlit, než přijmout myšlenku snahy myšlením nedospělých poslanců se zviditelnit. Žádný zákon nemá tak jasné argumenty. Vysvětlení škodlivosti. Podporu většiny. Tak v čem je problém....

A co teď

11. února 2016 v 8:59 | Ondračka Luděk |  EET
Tak, je rozhodnuto. Pokladny jsou odsouhlaseny. Opozice sice chce ještě kopat, její šance jsou již menší než 50%.
Dobře, budeme brát EET jako realitu od 1.10.2016. Fajn, je čas začít pracovat na nových cenách. Ještě se bude možná posouvat DPH. To se uvidí, každopádně ten kdo dnes chce odhadnout vývoj ceny, tak ten potřebuje křišťálovou kouli.
Já už delší dobu tvrdím, že půllitr piva se posune minimálně o 15Kč nahoru. Netroufám si odhadnout jídla. Každopádně nejnižší cena denního menu už nepůjde pod 100Kč. Alkohol a cigarety, tam je to jasné, ceny zůstanou. A nealko? Uvidíme.

Den D

10. února 2016 v 8:14 | Ondračka Luděk |  EET
Tak dnes je den D pro schválení EET? Kdepak. Ten den už dávno utekl. Stejně jako pro ochranu nekuřáků, tak i pro ochranu normálních podnikatelů, nezbývá než s tím pohnout. Opozice pláče, že je to nefér. Jenže nefér je hlavně celé podnikatelské prostředí. Zatím nikdo nenašel na tuto nemoc lék. Elektronická evidence vypadá v tomto směru nejlépe. Poslechl jsem si argumenty členů opozice v Třebíči. Bojí se strašidel, které jim poslali z Prahy. Škoda, že více nepoužijí vlastní zkušenosti, případně neposlouchají podnikatele. V pohostinství se dnes za stávajících podmínek podnikat nedá. Takže já říkám, zaveďme pokladny!

A další nesmysly

9. února 2016 v 7:16 | Ondračka Luděk |  EET
Ve vládě se opět někdo probudil a potřebuje zviditelnit. Na to jsou ideální hospody. Málo kdo jejich problematice rozumí, hospodští se neumí bránit... Ideální. A tak vymysleli, že se na akcích pro mládež omezí alkohol? Velmi bohulibá myšlenka. A jak? No, to je jedno, hlavně že je vidět aktivita. Za dvacet let budování kapitalismu vymysleli poslanci hromady zákonů. Většinu z nich nedokáží ani zkontrolovat, ani vymáhat. Takže se další nesmysly ztratí. Jenže problém je právě v té neschopnosti. Nejdříve se musí přiškrtit množství možných prodejců alkoholu. Logicky pak poklesne i prodej jak množství alkoholu, tak i množství prodejních míst. To silně podpoří EET. Pak se může pokračovat dál...

Takto to nejde...

6. února 2016 v 9:55 | Ondračka Luděk |  Zákazníci
Obor pohostinství, má spoustu problémů. Jedním z nich je i nesoudnost zákazníků. Většina majitelů chce svým zákazníkům nabídnout co nejlepší službu. Chce zároveň udržovat a zvyšovat úroveň svého provozu, což zároveň znamená, vzdělávat své zaměstnance a vyplácet jim slušnou mzdu. Co potom se zákazníkem, který přijde s přáním na uspořádání oslavy a jen tak mimochodem se zmíní, že by si donesl vlastní víno, slivovici atd....? Uvědomuje si ten zákazník, co vlastně svojí žádostí činí? Jak má potom reagovat provozovatel?
Restaurace žije především z přirážky za zboží které prodá. Pak tedy nezbývá než účtovat nájem? Tak to taky můžeme nechat prázdné místnosti a jen je pronajímat. Obor pohostinství má spoustu problémů. Bohužel jedním z nich je v ten okamžik i zákazník. Tento případ jasně ukazuje, že takto to nejde. Jděte do Škodovky pro auto a řekněte jim ať Vám tam namontují Vaše stará kola...
Chybí respektování zákazníků. Číšník, servírka, jsou profesionálové a jejich služba stojí peníze. Nelze hledat vedlejší cesty. Pokud mne jejich služba vyhovuje, pak ji musím zaplatit. Pokud si chci dělat vlastní pravidla, pak je lepší si zkusit otevřít vlastní hospodu.

DPH 10%

4. února 2016 v 10:20 | Ondračka Luděk |  EET
Proč se stále dokola omílá v pohostinství DPH a její výše? Protože nad tím nikdo ve vládě nikdy neuvažoval. DPH je vzhledem k ostatním oborům v pohostinství velmi citlivé téma. Nutná přirážka v pohostinství je 300%. To znamená, že DPH třikrát zatěžuje firmu a tím zákazníka. Takže pivo standartně musí stát půllitr 60Kč. On ale nikde v republice tolik nestojí. Jak to?
No protože by musely hospody zavřít. Takže stát by svých 9 Kč z půllitru stejně nedostal. Takže co s tím? Vystřelíme návrh na 10% DPH z piva? Dobře pak bude pivo stále stát 60Kč a stát opět nedostane svých 5 Kč, protože hospody nebudou.
A takhle můžeme pokračovat stále dokola. Takže jak z toho ven? Ideálně 5% DPH na nealko nápoje a jídlo a 10% DPH na pivo. Cigarety, alkohol 21% DPH.
Při této situaci, věřím tomu, že možná klesne trochu prodej alkoholu. Navíc evropské státy velice často takto hospody řeší. Hospody budou schopny slušně ekonomicky žít. Stát dostane stále velice slušné DPH a navíc díky EET bude vše pod kontrolou.