Zodpovědnost

20. prosince 2015 v 10:45 | Ondračka Luděk |  Číšníci a servírky
Stále mne překvapuje nedospělost většiny zaměstnanců v pohostinství. Je to profese jako každá jiná, se stejnýmy právy a povinnostmi. Přesto většina pracuje za minimální mzdu, i když ze zákona mají nárok na plat zařazený ve třetí platové třídě. Dělají přes dvě stě hodin za měsíc, bez příplatků za přesčasy. O příplatkách za víkendy, svátky, noční, tak o tom ani neví?
I to je důvod, proč je tento obor tak podhodnocený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | 24. prosince 2015 v 12:20 | Reagovat

Není číšník jako číšník. Drtivá většina číšníků v Třebíči nemá pojem o tom, co je servis. Většina z nich jsou jen "přenašeči talířů" a neuvědomují si, že oni jsou tváří podniku (hm, vlastně jim je to často i jedno). A to nemluvě o zákazníkovi, ten je pro ně často "otravující nechtěný host". Spousta číšníků je nevyučených v oboru a v podstatě tuhle práci může a vykonává ji takřka kdokoliv. Z tohoto důvodu je mzda taková jaká je. Jsem ale přesvědčen, že dobrý číšník nemá o práci nouzi a minimální plat se ho rozhodně netýká. Ale najdeme takového v Třebíči?

2 restaurater restaurater | E-mail | 25. prosince 2015 v 18:30 | Reagovat

To co říkáte je pravda, kterou používá většina lidí. Ten pohled je bohužel příliš povrchní. Abych Vám vysvětlil jak to je dle mého názoru, tak popíši slušnou knihu. Zkusím to v několika bodech naznačit.

1 - vždy je to o člověku. Pokud je inteligentní, práce ho baví, pak je připraven pracovat.

2 - vyučen, nevyučen? Co je lepší? Podívejte se na naše hotelové školy. Tam se toho moc nenaučíte, viz díl Ano,šéfe z letošního roku. Podívejte se na stránky třebíčské hotelovky, tam se o oboru moc nedozvíte. Sám mám několika - letou zkušenost jak s učni, tak i učiteli. Celkový výsledek katastrofa a hůř na tom byli učitelky.

3 - A ta mzda? Ta se odvíjí hlavně od ekonomiky a ta v žádné hospodě příliš nefunguje. Z toho důvodu jsme na minimální mzdě v naprosté většině hospod. Problém je spíše v tom, že fungující číšník má nárok na základní plat v třetí tarifní skupině. Ten nedostávají a nechávají si to líbit. Pak Ti zaměstnavatelé, kteří toto dodržují mají problém s konkurence schopností z důvodů vyšších nákladů na zaměstnance.

Snad jsem to popsal srozumitelně. A co se týče kvalitních číšníků. Je jich v Třebíči hodně. Pár jich zaměstnávám a věřte tomu, že jejich znalosti jsou vysoko nad standardem nejen v Třebíči. A servis? To je na samostatnou reakci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama